אופס, צריכים עזרה?


    מועדון השייט סקיפר 24 עומד לשירותכם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לעזרה ופרטים נוספים.

    התקשרו עכשיו: 054-430-4605

קורס סקיפרים באינטרנט

פורטל השייט סקיפר 24 - אין להעתיק או לצלםחומר לימוד קורס סקיפרים

 

השטת היאכטה :

השטת יאכטה בים הפתוח היא מסימה יחסית פשוטה, וזאת כל עוד הים נוח ושקט, במקרים אחרים עלינו להיערך בהתאם ולתפקד באופן מקצועי על מנת להבטיח את שלום הצוות. ההגוי ביאכטה מתנהג אחרת מהיגוי ברכב . במסגרת קורס סקיפרים המעשי נתרגל ונלמד גישות לרציפים והחלפת כיווני הפלגה (סיבוב ומהפך) בים הפתוח.

לימוד חבלים :

ביאכטה סוגים שונים של חבלים החבלים ממלאים תפקידים שונים ביאכטה ובהתאם לתפקיד נקבע סוג החבל. החבלים ביאכטה נותנים מענה לחיבור מפרשים לתורן, בנוסף לזה בעת עגינה, קשירת חפצים לסיפון ואבטוח. בכל יאכטה חבלים מסוגים ובעוביים שונים והעבודה עם החבלים הופכת בקורס זה לתורה שלמה. קשרים , גלגלות, תחזוקת חבלים ועוד...

 

עגינות: כחלק מהפעלת יאכטה עלינו להכיר את מערכת העוגן וללמוד כיצד משתמשים בא, במסגרת החלק המעשי של קורס הסקיפרים תתרגלו עגינה והפעלת עוגן.

מפרשנות: קורס סקיפרים מכין אתכם להפעלת יאכטה מנועית ומפרשית לכן במהלך הקורס תלמדו על עקרונות המפרשים, סוגי המפרשים והפעלתם בהתאם  למזג האוויר.

מצבי חירום: כאשר תקבלו את הרישיון המיוחל ותצברו מספיק ניסיון. אתם עלולים למצוא את עצמכם במצבי חירום: נפילת שייט למים, הגה שנשבר מפרש שנקרע. במסגרת החלק התאורטי והמעשי תלמדו על מצבי החירום ודרכי פעולה.

מטאורולגיה: איש ים אמתי צריך להכיר היטב את התחזית ולצפות בא שינוים, יאכטה האמנם מפליגה כמעט בכל מזג אוויר אבל שיגרת הפלגה במזג אויר סוער עלולה לגרום לנזקים רבים ולהרגשת אי נוחות. בתור תלמידים בקורס סקיפר נלמד לקרוא מפה סינופטית ולתכנן הפלגות בהתאם למצב הים. כדי שתדעו לעשות זאת נכון נפגוש חומר זה בקורס המטאורולוגיה.

מכשירי קשר ימי: בכלי השייט החדשים תמצאו מכשירי קשר וניווט מתקדמים. השילוב של תקשורת מערכות תקשורת ואינטרנט ומכשירי ניווט מתקדמים  מאפשרת קשר רציף והפלגה בטוחה. במסגרת הקורס נכיר את המכשירים ואת הפונקציות הקיימות בכל אחד מהמכשירים. חלק המכשירים דורשים הפעלה ראשונית והגדרות  בסיסיות .

ניווט חופי: הניווט החופי עוסק בהכרת רצועת החוף של ישראל תוך כדי תכנון נתיב הפלגה בטוח. בקורס נלמד על אזורים המיועדים להפלגה ואזורים הסגורים להפלגה.

מכונה: לכל יאכטה יש קודם כל מנוע ובנוסף מערכות מכניות הדורשות טיפול והחזקה. בהפלגות ארוכות במיוחד יש צורך גם לדעת לתקן תקלות בסיסיות. במסגרת הקורס נלמד עקרונות פעולה של מנוע דיזל ואיך להתמודד עם תקלות והחזקה.

אם בחרתם  ללכת על קורס סקיפרים ניתן היום למצוא קורס זה במספר מסלולים:

מסלול ראשון זהו קורס סקיפרים באינטרנט – כל הספרות בליווי מצגות ישלח אליכם הביתה תוכלו להנות מתמיכה של מדריך מקצועי בטלפון או במייל.

במסלול השני ניתן להירשם לבית ספר לשייט ולהיות חלק מכיתת הלימוד.

מסלול נוסף זהו מסלול פרטי – כאשר המדריך מגיעה עד אליכם הביתה.

לפרטים ומידע: 0544304605

עמיקם - סקיפר24עוצב ופותח על ידי רז בניית אתרים  -  © כל הזכויות שמורות לסקיפר 24 אין להעתיק או לצלם או לשתף את התוכן המוצג באתר  -  חומרי לימוד  -  עמוד מאמרים