אופס, צריכים עזרה?


    מועדון השייט סקיפר 24 עומד לשירותכם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לעזרה ופרטים נוספים.

    התקשרו עכשיו: 054-430-4605

רישונות לאופנועי ים

פורטל השייט סקיפר 24 - אין להעתיק או לצלם 

תקציר: הוצאת רשיון לאופנוע ים היא תהליך יחסית פשוט, וניתן להעזר בקורסים שונים המיועדים למטרה הזאת. בנוסף לכך מומלץ לשקול גם קורסים משולבים המכינים לקראת הוצאת רשיון לאופנוע ים וגם לסירת מנוע.

 

 רשיון לאופנוע ים ולסירת מנוע  - פשוט וקל

 

ספורט ימי ושיט הופכים להיות פופולריים יותר ויותר בארץ, שמיקומה הגאוגרפי לאורך חוף הים התיכון נותן מגוון אפשרויות עצום למבקשים לעסוק בענפי ספורט האלה. יותר ויותר אנשים, בעיקר צעירים, מבקשים להוציא רשיון לאופנוע ים או לסירות מנוע ולהנות מהמהירות, המרחב, השמש והים. אופנוע ים הוא כלי שיט נגיש ומהיר, המשמש כיום מצילים ביותר ויותר תחנות הצלה בחופי הארץ, ואילו סירות מנוע היו פופולריות מאז ומתמיד. תהליך הוצאת רשיון לאופנוע ים או לסירת מנוע הוא זול, קל ומהיר ביחס למה שאנחנו יכולים לדמיין לאור נסיוננו עם רשיונות הנהיגה הרגילים שלנו, ולא מהווה מכשול בדרך להגשמת החלום.

 

הוצאת רשיון לאופנוע ים דורשת, בדומה להוצאת רשיון נהיגה רגיל, לעבור מבחן עיוני ומבחן מעשי הקרוי טסט, כאשר למבחן העיוני ניתן ללמוד באופן עצמאי ולמבחן המעשי נדרש לקחת מספר שיעורים קטן. אלה מאיתנו שאין להם סבלנות או משמעת עצמית ללמוד לבד והם מבקשים מסגרת, ישמחו לדעת שקיימים קורסים המכינים למבחן העיוני ולמבחן המעשי.  עלות קורס כזה לקראת הוצאת רשיון לאופנוע ים בלבד,שהוא קורס מסורתי עם מדריך, כתה ותלמידים נוספים לא רבים, היא כ- 1000 שקל. בנוסף לכך, כיום קיימת אפשרות לעשות קורס שמשלב לימודים לקראת הוצאת רשיון לאופנוע ים ולסירת מנוע גם יחד. יש לציין שתוספת חומר הלימוד הנוגעת לסירות מנוע היא שולית, ורוב החומר מתעסק באופנועי ים. כך גם תוספת העלות: הקורס המשולב עולה רק כ- 400 שקל יותר מאשר קורס להוצאת רשיון לאופנוע ים בלבד, כלומר תוספת העלות היא 40% בלבד.

הקורס המשולב על אופנוע ים וסירת מנוע מכיל תוספת של שני שיעורים מעשיים על סירות מנוע. כמו כן מכיל הקורס מבחן מעשי פנימי על כל אחד משני הכלים, אופנוע ים וסירת מנוע.

 

לסיכום, ניתן לומר שאם חלמתם להשיט אופנוע ים, וחיפשתם קורס שיכין אתכם להוצאת רשיון לאופנוע ים בלבד, כדאי לכם לשקול גם את הקורס המשולב, המכיל חומר עיוני ושיעורים מעשיים על סירות מנוע.  תוספת העלות כמו גם תוספת הזמן המושקע בקורס היא זניחה יחסית לתועלת הצפויה, והיא קבלת רשיון לכלי שיט נוסף, פופולרי ונפוץ מאוד.

 עוצב ופותח על ידי רז בניית אתרים  -  © כל הזכויות שמורות לסקיפר 24 אין להעתיק או לצלם או לשתף את התוכן המוצג באתר  -  חומרי לימוד  -  עמוד מאמרים